Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Często jednak zdarza się, że z biegiem lat zdolność widzenia znacznie się pogarsza. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele – zbyt długie godziny spędzane przed komputerem, nieodpowiednie oświetlenie podczas czytania, brak niezbędnych witamin, czy też choroby związane z wiekiem, to tylko niektóre z nich.
Wzrok jest niezbędnym zmysłem umożliwiającym normalne i w pełni komfortowe funkcjonowanie. Niestety, zdarza się, że z wiekiem zdolność prawidłowego widzenia zostaje zaburzona, dlatego też warto mieć świadomość, z jakimi problemami związanymi ze wzrokiem, możemy borykać się wchodząc w wiek dojrzały.
Oczywiście nie wszystkie zaburzenia jesteśmy w stanie przewidzieć, ponieważ niektóre z nich mogą być dziedziczne, jednak znaczną część z nich można próbować wyeliminować, tak by móc cieszyć się niesłabnącym wzrokiem przez wiele lat.
Jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej
Największe problemy ze wzrokiem mają osoby w wieku zaawansowanym. Do najczęstszych z nich zalicza się występowanie jaskry, zaćmy oraz zwyrodnienia plamki żółtej, która najczęściej nie jest bolesną dolegliwością, jednak znacząco obniża komfort życia poprzez obniżenie jakości widzenia.
Występowanie zaćmy powoduje, że wzrok staje się rozmyty i jest zamglony. Powodem takiego stanu rzeczy jest zmętnienie soczewki, które może zostać wyleczone zabiegiem chirurgicznym. Jaskra zaś powstaje przez narastające ciśnienie w gałce ocznej prowadzące do uszkodzenia nerwu wzrokowego, natomiast zwyrodnienie plamki żółtej ma negatywny wpływ na widzenie centralne, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do zupełnej ślepoty.
Oczy są jednym z najważniejszych ludzkich organów, dlatego warto zadbać o nie już zawczasu. Tak jak w wielu innych przypadkach, tak i w kwestiach związanych ze zdolnością widzenia, niebagatelne znaczenie ma zdrowe odżywianie się. Szczególnie istotne dla oczu są produkty spożywcze bogate w substancje zatrzymujące powstawanie wolnych rodników.
Zwróć uwagę na to, co jesz
Znaleźć je można przede wszystkim w sałacie, szpinaku, brokułach oraz natce pietruszki. Nie sposób nie wspomnieć tu o jagodach oraz borówkach, które zawierają aż 14 rodzajów antocyjanów. Jest to związek wpływający na zwiększanie się elastyczności naczyń krwionośnych oraz włosowatych. Regenerują one również enzymy oka, które mogą być uszkadzane przez wolne rodniki.
Wiele osób decyduje się również na suplementy diety. Znaczna część z nich zawiera niezbędne składniki pomagające utrzymać wzrok w dobrej kondycji. Są one źródłem antyoksydantów, wspierających oczy oraz pomagających utrzymać odpowiednie funkcje siatkówki oka. Wspierają również przepływ krwi do oka, utrzymując je w zdrowiu. Jeżeli chcesz dostarczyć swoim oczom niezbędnych dla nich witamin i minerałów, zdecyduj się na suplement – Tabletki Klarin Active.
Oczywiście należy pamiętać, że dla utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia należy jednocześnie dbać o odpowiednią dietę i suplementację oraz prowadzić możliwie jak najbardziej zdrowy tryb życia.