Ratunek
dla zmęczonych oczu

Wzmocnienie

Naczyń włosowatych i żył oka

Źródło

Luteiny i zeaksantyny

Utrzymanie

Prawidłowego widzenia i ostrości wzroku

Ochrona

Komórek przed stresem oksydacyjnym

KLARIN ®
Błyskawicznie zobaczysz różnicę

Produkty

Artykuły

Czy przeciwutleniacze mogą poprawić wzrok?

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego wolne rodniki są szczególnym zagrożeniem dla oka?

Wolne rodniki tlenowe – inaczej oksydanty (utleniacze) są cząstkami o bardzo dużym ładunku energii. Energię tę oddają otoczeniu wchodząc z nim w reakcje chemiczne. Oddawanie energii przez rodnik nazywamy „utlenianiem”, stąd łacińska nazwa oksydacja. Wysoki potencjał energetyczny utleniaczy pozwala im błyskawicznie wiązać się z tkankami i komórkami ciała, co powoduje uszkodzenia. Mówiąc obrazowo uszkodzenia wynikają z gwałtownego oddawania energii, podobnie jak w spalaniu się drzewa w ognisku. Dlatego intensywna produkcja utleniaczy może spowodować lokalny „pożar” i uszkodzenia. Duży i niekontrolowany „wylew” wolnych rodników tlenowych może być porównany do strumienia „gorących iskier” zdolnych wywołać „pożar” i zniszczenie tkanek oka. Taka sytuacja zwana jest stresem lub szokiem oksydacyjnym.

Co przyśpiesza degenerację siatkówki oka?

Siatkówka oka może ulegać degeneracji. Ma to najczęściej miejsce wówczas, kiedy przechodzimy choroby zapalne oka lub infekcje całego organizmu. W grupie ryzyka znajdują się także osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, miażdżycowe uszkodzenia naczyniówki oka czy cukrzycę. Siatkówka może także ucierpieć na skutek szkodliwych warunków pracy oraz w wyniku dziedzicznych skłonności. Degeneracja tej części oka może także występować u osób prowadzących niehigieniczny tryb życia, przepracowanych oraz niedosypiających oraz takich, które nie stronią od używek w postaci papierosów czy alkoholu. Wymienione czynniki są w stanie osłabić mechanizmy, które odpowiadają za neutralizację wolnych rodników, co prowadzi w efekcie do uszkodzeń siatkówki oraz innych tkanej narządu wzroku.

Czy przeciwutleniacze mogą poprawić wzrok?

Jeśli nie doszło do uszkodzenia komórek receptorowych siatkówki oka – uzupełnienie (suplementacja) niedoboru antyoksydantów: np. witaminy A, czy luteiny poprawia jakość widzenia. (więcej poniżej). Niestety uszkodzeń fotoreceptorów siatkówki oka, w tym regeneracji uszkodzonych komórek plamki oka nie da się odwrócić.

Dzięki czemu dobrze widzimy?

Choć na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego tak właściwie widzimy, warto poznać mechanizm działania oka oraz procesy, które zachodzą w narządach wzroku zanim obraz do nas dotrze w pełnej okazałości. Żebyśmy dostrzegli otaczający nas świat najpierw odbite od przedmiotów światło musi przejść drogę od źrenicy przez soczewkę oka oraz ciało szkliste i zogniskować się na siatkówce. Następnie odebrane bodźce przetwarzane są na sygnał nerwowy, który następnie interpretowany jest przez nasz mózg. W widzeniu obrazu niebagatelną rolę odgrywa także plamka żółta oka, która odpowiada między innymi za ostrość widzenia oraz rozróżnianie kolorów. Uszkodzenie tego elementu narządu wzroku może prowadzić do degeneracji siatkówki, co zagraża utratą ostrości i zaburzeniami widzenia.

Jak wiek wpływa na osłony antyoksydacyjne oka?

Osłona przeciwrodnikowa ulega osłabieniu wraz z naszym wiekiem. Starzejący się organizm traci z czasem zdolność wchłaniania antyoksydantów z diety. Jeśli u części osób występują dodatkowo czynniki obciążające w postaci chorób lub dziedzicznych skłonności, siatkówka może być narażona na postępującą degenerację. Deficyt antyoksydantów i jego wpływ na siatkówkę może nasilać się u osób, które ukończyły 50. rok życia. Do niepokojących sygnałów należy m.in. utrata ostrości widzenia.

KLARIN® – ratunek dla zmęczonych oczu

KLARIN® to suplement diety na poprawę wzroku skomponowany wyłącznie ze składników o udowodnionej skuteczności. 3 preparaty dla dorosłych oraz 1 suplement dedykowany dzieciom powyżej 6 roku życia to możliwość dopasowania składu do indywidualnych potrzeb. Dobry suplement diety na wzrok powinien nie tylko chronić oko, ale też wspierać jego regenerację. Profilaktyka, odbudowa oraz uczucie ulgi dla zmęczonych oczu to trzy podstawowe cele suplementu KLARIN®– regularne stosowanie sprawi, że naprawdę zobaczysz różnicę.

Do podstawowych składników suplementu diety na oczy należy witamina A, E oraz owoce borówki czernicy będące doskonałym źródłem antyoksydantów. Owoce borówki czernicy utrzymują oczy w zdrowiu, chronią oko przed działaniem wolnych rodników, wspierają klarowność widzenia, a także przepływ krwi do oka. Atutem, który wyróżnia KLARIN® spośród innych suplementów dostępnych na rynku jest między innymi wysoka wchłanialność składników aktywnych. To pewność, że suplement diety na wzrok będzie skuteczny.

W końcu zobaczysz… różnicę: suplement diety na oczy KLARIN® to najlepsza inwestycja w zdrowie i komfort Twoich oczu.

Wzrok to podstawowy zmysł i nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak dotkliwe w skutkach musi być jego pogorszenie. By tak się nie stało, warto postawić na właściwy suplement diety na oczy. Stosowanie preparatów chroniących wzrok przed uszkodzeniem, powinniśmy traktować jak najlepszą inwestycję w zdrowie i jakość życia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż wraz z wiekiem starzeją się także nasze oczy. Jeśli o nie nie zadbamy, dostrzeżenie tego, co było do tej pory oczywiste, za parę lat będzie stanowić prawdziwe wyzwanie.

Im jesteśmy młodsi, tym lepszą ochronę antyoksydacyjną zapewnia nam nasz organizm. Aby zapobiec degeneracji siatkówki spowodowanej osłabioną osłoną antyoksydacyjną, niezbędne jest regularne przyjmowanie odpowiednich witamin i mikroelementów. Kluczowe znaczenie ma tutaj zróżnicowana dieta bogata w warzywa, owoce, tłuste ryby, nasiona oraz orzechy. Jeśli nie potrafimy lub nie mamy czasu, by skomponować dietę tak, by zawierała spore ilości witamin i minerałów, jakie potrzebne są do zachowania dobrej ostrości wzroku, poszukajmy w aptece skutecznego suplementu diety na wzrok.

Otwórz oczy na korzyści : KLARIN® to suplement diety na zmęczone oczy, który przyniesie ulgę

Często zapominamy, że gdy pracujemy my – pracują także zazwyczaj nasze oczy. Co gorsza, gdy w końcu odpoczywamy zalegając na przykład przed telewizorem czy korzystając z uroków plażowania, nasze oczy nie tylko wciąż pracują, ale narażone są na szkodliwe działanie różnych źródeł promieniowania. Tryb życia, jaki prowadzimy, zwłaszcza zaś częste korzystanie z komputerów, tabletów bądź innych sprzętów elektronicznych prowadzi do przemęczenia oczu.

Kto nie zna uczucia pieczenia oczu? Jest to niepokojący objaw, który stanowi swoisty sygnał ostrzegawczy. Na szczęście, jeśli nie będziemy go ignorować, mamy szansę, by zminimalizować rezultaty nadwyrężania zmysłu wzroku. Suplement diety na zmęczone oczy KLARIN® przyniesie długotrwałą ulgę i będzie chronił nasze oczy na wzór tarczy ochronnej. Konsekwentne przyjmowanie preparatów chroniących oczy jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy nie potrafią zadbać o zdrową i zbilansowana dietę na co dzień..

Jaki suplement diety na wzrok wybrać, skoro od ilości dostępnych na rynku preparatów można dostać oczopląsu?

W aptece i drogeriach znajdziemy wiele suplementów diety na oczy. Z pewnością troska o wzrok przyniesie rezultaty, jednak będąc świadomym konsumentem, powinniśmy wymagać i dostrzegać więcej: zwłaszcza zaś potrzebę doboru preparatu do własnych potrzeb. Inne są potrzeby małego dziecka, inne osoby starszej lubiącej spędzać czas na wolnym powietrzu, jeszcze inne osoby młodej, lecz spędzającej większość dnia przed monitorem.

Pozostaje także kwestia witamin i mikroelementów. Bardzo często przyjmujemy równolegle inne suplementy diety. Wybierając zatem suplement diety na oczy powinniśmy przeczytać skład i upewnić się, iż nie grozi nam hiperwitaminoza: wybierajmy preparat tak, by jego składniki nie pokrywały się ze stosowanymi równolegle preparatami. Marka KLARIN® to aż 4 różne produkty, dzięki czemu możemy łatwo wybrać produkt odpowiadający naszym potrzebom.

Suplement diety na poprawę wzroku w perspektywie dalekowzrocznej

Warto myśleć dalekowzrocznie: to, że aktualnie nasz wzrok spełnia swoją funkcję i jesteśmy młodzi nie oznacza niestety, że zawsze tak będzie. Każdy z nas prowadzi inny tryb życia, ale to, co jest wspólne dla wszystkich to zmiany, które pojawiają się wraz z upływem czasu w obrębie narządu wzroku. Warto wybrać skuteczny suplement diety – oczy należy chronić już od najmłodszych lat, dlatego nasi specjaliści opracowali preparat dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Suplement diety na oczy to jeden z niewielu preparatów, które warto na stałe włączyć do diety, jeśli czujemy, że nasze posiłki nie wyglądają tak, jak wyglądać powinny. Składniki suplementu diety wzmacniającego wzrok będą miały dobroczynny wpływ na cały organizm oraz jego kondycję. W kontekście patrzenia w sposób dalekowzroczny, niebagatelne znaczenie ma fakt, że KLARIN® jest suplementem, który znajdziemy w wielu aptekach i za który nie zapłacimy dużo. Korzystna cena i dostępność to więc kolejne zalety naszego produktu.

Suplement na wzrok: opinie na które warto rzucić okiem

Najlepszą rekomendacją nie są te pochodzące od producenta, ale te od zadowolonych klientów. Nasz suplement diety na oczy posiada wiele pozytywnych opinii – tak specjalistów, jak i konsumentów. W procesie zakupowym to one pełnią decydującą rolę: KLARIN® to wiarygodny suplement diety na wzrok. Opinie i spostrzeżenia przeczytają Państwo m.in. w serwisie Ceneo. Dobrze dobrane składniki, ich wchłanialność oraz proporcje to zalety, które obok ceny, przemawiają za wyborem preparatu marki KLARIN®.

Wzrok potrzebuje szczególnej troski: dzięki suplementowi diety na zmęczone oczy KLARIN®, odzyskamy komfort widzenia bez konieczności wytężania wzroku. Preparaty marki KLARIN® produkowane są w standardzie farmaceutycznym, dlatego do skuteczności i bezpieczeństwa marki KLARIN® można mieć pełne zaufanie.

Jaki suplement diety na wzrok wybrać? Pozbądź się klapek na oczach.

Dostępne na rynku preparaty zawierają czasem przypadkowo dobrane składniki bądź witaminy i mikroelementy o niskim stopniu wchłanialności. Suplementy diety na oczy marki KLARIN® to optymalny skład o udowodnionym działaniu, który niweluje skutki stresu oksydacyjnego i wspiera klarowność widzenia. Możliwość dobrania odpowiedniego preparatu dla swoich potrzeb ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku stałej suplementacji.

Jeśli mają Państwo wątpliwość, jaki suplement diety na wzrok wybrać, zachęcamy do skorzystania z informacji dostępnych na naszej stronie oraz blogu. Szczegółowe opisy poszczególnych produktów i artykuły poradnikowe z pewnością okażą się pomocne. W przypadku pytań służymy też Państwu pomocą. Zapraszamy.