• Home
  • /
  • Preparat w tabletkach z borówki na oczy

Borówka – by widzieć lepiej

Dieta bogata w owoce borówki czernicy sprzyja zachowaniu zdrowego wzroku. Niestety ograniczona dostępność jagód sprawia, że nie jemy ich tak często, jak byłoby to wskazane. Zwłaszcza sezonowo powinniśmy wspierać się zatem tabletkami z borówki na oczy. W suplementach Klarin® zawarliśmy całe bogactwo witamin i polifenoli, a ilość substancji aktywnej w tabletce odpowiada sporej ilości świeżego owocu. Zaletą preparatów Klarin® jest także wygoda ich stosowania ułatwiająca regularne przyjmowanie – bo tylko dzięki konsekwentnemu suplementowaniu borówki na wzrok możemy osiągnąć optymalne rezultaty.

Wszystkie suplementy diety marki Klarin® zawierają w swym składzie borówkę czernicę oraz witaminy i mikroelementy, które wspierają zdrowie oczu. Aby wybrać właściwy preparat, warto sięgnąć do informacji, które udostępniliśmy na naszej stronie internetowej, wybrać najbardziej odpowiedni skład i formę. Każdy znajdzie tu najlepszy produkt dla siebie, uwzględniający indywidualne potrzeby. Marka obejmuje również Klarin® Junior – tabletki na oczy z borówką dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Preparaty z borówki czernicy to bogactwo antocyjanów – poznaj ich właściwości

W zapobieganiu zaburzeniom narządu wzroku kluczowe znaczenie mają antocyjany zawarte w owocach czarnych jagód. Konsekwentnie stosowana borówka na wzrok pozwala zachować klarowność widzenia i obok luteiny, korzystnie wpływa na funkcjonowanie plamki żółtej. To właśnie zmiany w obrębie plamki żółtej, jak również katarakta są najczęściej występującymi chorobami wzroku u osób starszych.

Suplement diety Klarin® zawiera 600 mg sproszkowanych owoców, Klarin® Aktiv 140 mg oraz 160 mg ekstraktu, zaś Klarin® Perfekt zawiera 50 mg wyciągu z borówki czernicy, z czego 12,5 mg to cenne antocyjany. Różnice w zawartości jagód w oferowanych suplementach diety wynikają z optymalizacji preparatów pod kątem pozostałych składników, jak również z różnego zapotrzebowania na ten składnik.

Tabletki z borówki czernicy na oczy ochronią organizm przed wolnymi rodnikami

Borówka czernica od dawna jest ceniona ze względu na swoje antyoksydacyjne właściwości. Wyciąg z czarnej jagody stanowi podstawę wielu preparatów wspomagających wzrok oraz cały organizm. Niewielkie owoce mogą także wpływać na obniżenie poziomu cukru we krwi – jeszcze przed wynalezieniem insuliny były szczególnie zalecane cukrzykom. Wyciąg z borówki ma także działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze oraz przeciwbiegunkowe i jest polecany osobom, które uskarżają się na wrzody. Suplementy diety z czarną jagodą w składzie, które pomagają w utrzymaniu w dobrej kondycji narządu wzroku, mają pozytywny wpływ również na funkcjonowanie całego organizmu.

Tabletki na oczy Klarin® zawierają składniki aktywne, które mogą być wsparciem dla osób pragnących zadbać o wzrok i cały organizm. Zachęcamy do przejrzenia naszej strony, na której znajdziecie Państwo m.in. informacje dotyczące zapobieganiu chorobom wzroku.