Pracujemy jako Zespół Specjalistów z troską o zdrowie i bezpieczeństwo

O firmie

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne FARMAPOL Sp. z o.o. należy do grona polskich producentów farmaceutycznych. 

Nasze wieloletnie doświadczenie łączymy z najnowszą wiedzą i standardami technologicznymi, dzięki czemu od lat z sukcesem funkcjonujemy na polskim rynku farmaceutycznym, suplementów diety i kosmetycznym, wspierając zdrowie pacjentów/konsumentów, przyczyniając się do zwiększenia komfortu a tym samym poprawy jakości ich życia.

Nasz zespół stanowi wykwalifikowana kadra. Zatrudniamy szereg specjalistów, których wiedza i doświadczenie pozwalają na utrzymanie wysokich standardów wytwarzania, co przekłada się między innymi na jakość naszych produktów.

Oferta handlowa Firmy obejmuje:
– Leki dostępne na receptę
– Leki dostępne bez recepty
– Suplementy diety
– Kosmetyki
– Wytwarzanie substancji czynnych dla przemysłu farmaceutycznego
– Usługi produkcji kontraktowej w zakresie wytwarzania i konfekcjonowania

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów/konsumentów dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty były innowacyjne i charakteryzowały się wysoką jakością.

W Przedsiębiorstwie wytwarzamy następujące substancje czynne:

– magnezu wodoroasparaginian czterowodny,
– cynku wodoroasparaginian dwuwodny

Przedsiębiorstwo posiada certyfikat GMP w zakresie ich produkcji i kontroli oraz znajduje się w Krajowym Rejestrze Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych.

Historia firmy.


1945 – powstaje Spółdzielnia Farmaceutyczna z odpowiedzialnością udziałami


1952 – rozpoczęcie działalności przy ul. św. Wojciech 29
1958 – przyjęcie nazwy „FARMAPOL”


1998 – kupno od Skarbu Państwa zakładu przez pracowników i byłych pracowników,
rozpoczęcie prowadzenia działalności, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością


2015 – 70-lecie firmy
2015 –  przejęcie spółki Herba Studio z Wysogotowa pod Poznaniem,
co pozwoliło poszerzyć asortyment firmy m.in. o marki Tisane (kosmetyki ziołowe) i Ispagul S (suplementy diety)
2018 – 20-lecie istnienia Spółki

Wartości, którymi się kierujemy.

Jakość
produktów

O firmie
Strategicznym zadaniem kadry zarządzającej i wszystkich pracowników Przedsiębiorstwa jest wysoka jakość działań, począwszy od zakupu surowców przez rozwój produktów i ich produkcję aż po sprzedaż. Wytwarzanie bezpiecznych leków, suplementów diety i kosmetyków, zgodnie z obowiązującym prawem, jest dla nas zawsze najważniejsze.

Zaspokojenie
oczekiwań klienta

O firmie
Naszym celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom klienta i spełnienie jego wymagań.

Dbałość
o pracowników

O firmie
Staramy się zagwarantować pracownikom przyjazne środowisko pracy oraz dbamy o ciągłe podnoszenie Ich kwalifikacji, poziomu motywacji i efektywności. Nasi pracownicy posiadają dostęp do wielu świadczeń społecznych, a opieką obejmujemy także pracowników emerytowanych.

Postępowanie
etyczne

O firmie
Dbamy o bezpieczeństwo produktów, działamy zgodnie z literą prawa i obowiązującymi przepisami. Nie pozostajemy obojętni na potrzeby i problemy drugiego człowieka. Dokładamy wszelkich starań, aby konsekwentnie minimalizować swój wpływ na środowisko naturalne. Podejmujemy działania w celu redukcji emisji CO2, zanieczyszczeń wody oraz powietrza, poprzez odpowiedni dobór technologii oraz wysoką efektywność naszych rozwiązań

Najwyższy standard.

 

 

Produkcja.

Działalność produkcyjna firmy Farmapol prowadzona jest w dwóch miejscach: w siedzibie firmy w Poznaniu, przy ulicy Św. Wojciech 29 oraz w oddziale w Wysogotowie. Sprawna organizacja procesów produkcyjnych gwarantuje osiągnięcie najwyższej jakości produktów na każdym etapie wytwarzania.

Wytwarzanie produktów leczniczych oraz API odbywa się zgodnie z wymaganiami Dobrej Praktyki Wytwarzania, co jest potwierdzone posiadanym przez nas certyfikatem GMP. Dobra Praktyka Wytwarzania zapewnia wysoką jakość produkcji. Produkcja kosmetyków również odbywa się zgodnie z wymaganiami GMP.

W celu  zapewnienia bezpieczeństwa produkowanych suplementów diety, został  wdrożony i jest stale utrzymywany system HACCP.

 

 

 

 

 

Badania i rozwój.

Istotnym działem w firmie Farmapol Sp. z o.o. jest Dział Badań i Rozwoju. Zatrudniamy specjalistów, którzy dbają o wdrażanie nowych produktów i świadczenie usług przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i techniki. Współpracujemy z renomowanymi ośrodkami naukowymi i  centrami badawczymi, a rezultatem tej współpracy są nowe, innowacyjne produkty.

 

 

 

 

Jesteśmy wiarygodnym partnerem w biznesie.

Opinię odpowiedzialnego i rzetelnego kontrahenta potwierdza fakt, iż firma co roku jest laureatem programu Przedsiębiorstwo Fair Play, a produkty firmy zdobyły wiele nagród i wyróżnień.

 

Etyka inwestycją w przyszłość
Celem programu jest promocja etyki w działalności gospodarczej oraz wspieranie firm w działaniach opartych o społeczną odpowiedzialność biznesu. Poprzez wyróżnianie uczciwych przedsiębiorstw pragniemy zachęcić otoczenie biznesowe do zachowań etycznych, a także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne. Laureaci programu odnosząc liczne sukcesy na różnorodnych polach biznesowych udowadniają, że działając uczciwie, budując pozytywne relacje z interesariuszami, a także wpływając na jakość pracy oraz życia pracowników czy też najbliższego otoczenia, można prężnie rozwijać swoją firmę i budować jej przewagi konkurencyjne.

Kto ma szansę zostać „Przedsiębiorstwem Fair Play”?
Do programu mogą się zgłaszać wszystkie firmy, działające, zarejestrowane i posiadające siedzibę w Polsce, prowadzące swoją działalność co najmniej przez cały rok kalendarzowy poprzedzający daną edycję. Zgłoszenia mogą wysyłać wszystkie przedsiębiorstwa niezależnie od branży. „Przedsiębiorstwo Fair Play” to firma przestrzegająca przepisów prawa oraz przyjętych norm społecznych, wywiązująca się z podjętych zobowiązań, wykazująca szacunek wobec partnerów biznesowych, stosująca zasady uczciwej konkurencji i przejrzystości informacji, biorąca odpowiedzialność za pracowników, środowisko naturalne i społeczność lokalną. Certyfikat trafia zatem do przedsiębiorstw, które w relacjach z klientami, kontrahentami, pracownikami i społecznością lokalną kierują się etyką i rzetelnością.

 

 

 

 

 

Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” ma za zadanie wypełnienie misji konsumenckiej, edukacyjnej i społecznej. Konsumenckiej – poprzez badanie poziomu zaufania konsumentów do produktów tworzących polski rynek zdrowia; edukacyjnej – poprzez upublicznianie wiedzy o tych produktach wśród konsumentów.

Misja społeczna jest realizowana poprzez organizowanie akcji profilaktycznych, wspieranie organizacji pacjentów, wskazywanie możliwości poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce i za granicą. Wszyscy biorący udział w plebiscycie Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” zobowiązują się do wspierania jej celów.

 

 

 

 

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz pracować w firmie, dla której jakość i profesjonalizm to codzienność, dzięki, której będziesz realizował swoje pasje? Wyślij swoje CV na adres kadry@farmapol.pl