Co warto wiedzieć o Retinobazie?

RETINOL i jego pochodne formy chemiczne to substancje nazywane retinoidami lub po prostu witaminą A. Grupa tych związków wykorzystywana jest w dermatologii i kosmetyce estetycznej z uwagi na swoje szerokie i udowodnione naukowo działanie.

Stosując Retinobazę 17 000 o wysokiej zawartości witaminy A, warto wziąć pod uwagę:

1.Każda forma chemiczna RETINOLU charakteryzuje się odmiennymi cechami – nie ma form lepszych czy gorszych. Zawarty w Retinobazie 17 000 palmitynian retinolu uznawany jest za jedną z najłagodniejszych form. Długo utrzymuje się w skórze, powoli uwalniając retinol w komórkach. Jest bardziej stabilny od retinolu pod względem chemicznym (utlenianie) i termicznym, ale łatwiej rozpada się pod wpływem światła UV.

2. Aby utrzymać pożądaną zawartość palmitynianu retinolu w skórze, rozważ aplikację Retinobazy 17 000 w godzinach wieczornych. W porach słonecznych zastosuj najpierw formułę z witaminą A, a zaraz potem preparat z filtrem UV o możliwie wysokiej wartości SPF.

3. Efekty działania retinoidów mogą objawiać się wysuszeniem, zaczerwienieniem, a nawet pieczeniem i łuszczeniem się skóry – szczególnie w początkowym okresie pielęgnacji. Aby łagodnie przejść przez ten etap, rozważ rozpoczęcie stosowania preparatu 1-krotnie co drugi lub co trzeci dzień. Częstotliwość zwiększaj stopniowo, dostosowując ją do reakcji swojej skóry.

4. Decydując się na pielęgnację retinoidową uzbrój się w cierpliwość – zjawiskowe efekty wymagają czasu. Jak wskazują badania naukowe — im dłuższy czas pielęgnacji, tym silniejsze efekty. Zazwyczaj efekty pielęgnacji retinoidowej zauważymy po kilku miesiącach regularnego stosowania.

5. Rozważ włączenie tłustego preparatu (na przykład naturalnego olejku) 10 – 30 minut po aplikacji Retinobazy 17 000. Powłoczka olejowa poprawi nawodnienie naskórka i zwiększy wchłanianie estru retinolu w głąb skóry. Dodatkowo preparat pomoże ukoić skórę w trakcie pielęgnacji retinoidem.

 

Dowiedz się więcej o Retinobazie 17000

Podziel się:

Produkty