• Home
  • /
  • Artykuły
  • /
  • Co zrobić, by perfumy utrzymywały się jak najdłużej?

Co zrobić, by perfumy utrzymywały się jak najdłużej?

Każda z nas pragnie, aby zapach perfum utrzymywał się jak najdłużej. Dobra jakość perfum i ich trwałość zależy jednak nie tylko od samego produktu, ale także od tego, jak go aplikujemy i przechowujemy. Sprawdź jak wydłużyć trwałość Twoich ulubionych perfum!

  1.  Jeśli chcesz, aby Twoje perfumy utrzymały się jak najdłużej, spryskaj je na skórę tuż po kąpieli lub prysznicu. Skóra jest wtedy odpowiednio nawilżona, co pozwala zapachowi utrzymać się na niej znacznie dłużej. Podczas kąpieli czy prysznica otwierają się pory skóry, co dodatkowo ułatwia wchłanianie zapachu.
  2. Podobnie jak w przypadku aplikacji perfum tuż po kąpieli, nakładanie zapachu na wilgotną skórę również wydłuża trwałość perfum. Wilgotna skóra bardziej pochłania zapach, a co za tym idzie, utrzymuje go na sobie przez dłuższy czas.
  3. Aplikuj perfumy na punkty pulsacyjne Jeśli chcesz, aby zapach Twoich perfum był bardziej intensywny i trwały, aplikuj je na punkty pulsacyjne – czyli na miejsca, w których pulsacja krwi jest największa. Mogą to być np. nadgarstki, szyja, zgięcia łokci, dolna część pleców i dekolt. Na tych miejscach skóra jest cieplejsza, co sprzyja uwalnianiu zapachu z perfum.
  4. Ważne jest, aby używać perfum w odpowiednich ilościach. Zbyt duża ilość zapachu może być uciążliwa dla innych osób, a co za tym idzie, przynosić odwrotny efekt od zamierzonego. Z kolei zbyt mała ilość perfum nie zapewni trwałego zapachu. Idealna ilość to zwykle 2-3 psiknięcia na wybrane punkty pulsacyjne.
  5. Przechowywanie perfum w odpowiednich warunkach również wpływa na ich trwałość. Najlepiej trzymać je w suchych i chłodnych miejscach, z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego. Dzięki temu składniki perfum nie ulegają rozkładowi, a zapach pozostaje niezmieniony przez długi czas.

A wy macie jakieś sposoby na przedłużenie trwałości perfum?

Podziel się:

Produkty