Jak zacząć swoją przygodę z retinolem?

RETINOL stał się jednym z najpopularniejszych trendów kosmetycznych ostatnich lat ze względu na imponujące właściwości pielęgnacyjne. Stosowanie tego składnika wymaga jednak świadomego i uważnego podejścia.

❗️Nie odpowiednio dobrane produkty mogą wywołać podrażnienia, suchość i zaczerwienienie skóry.

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z retinolem, jest RETINOBAZA 17000. To farmaceutyczny krem z witaminą A, który zawiera aż 1% estru RETINOLU.

Łagodna formuła

Zawarty w kremie palmitynian retinolu uznawany jest za jedną z najłagodniejszych form. Długo utrzymuje się w skórze, powoli uwalniając retinol w komórkach. To łagodny związek, który zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i jednocześnie może pochwalić się właściwościami przeciwstarzeniowymi.

Substancje aktywne

Retinobaza 17000 jest preparatem o bardzo wysokiej zawartości substancji aktywnej – aż 1% stabilnej pochodnej RETINOLU w postaci estru. Skoncentrowana i ultralekka, niezatykająca porów formuła ulega na skórze bardzo szybkiemu wchłonięciu. Dzięki temu krem doskonale sprawdza się w stosowaniu na skórę twarzy i innych partii ciała wymagających intensywnej pielęgnacji.

Jak działa palmitynian retinolu?

Palmitynian retinolu uwalniany jest z dermokosmetyku i penetruje w głąb skóry. Okazuje się, że ta forma utrzymuje się i uwalnia retinol nawet przez kilka dni po aplikacji [6]. Z takiego przedłużonego uwalniania wynika nieco łagodniejsza dla skóry natura tej postaci retinolu. Warto także zaznaczyć, że postać estru jest stabilizowaną chemicznie formą retinolu. Zatem możemy mieć większą pewność, że w opakowaniu retinol nie ulega rozpadowi. Z drugiej jednak strony istotny jest fakt, że estry retinolu ulegają przyspieszonemu rozpadowi w świetle słonecznym [7]. Z tego właśnie powodu zalecane jest stosowanie tych preparatów wraz z filtrem UV lub wieczorem.

Zanim rozpoczniesz stosowanie Retinobazy ⬇️

  1. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u dzieci poniżej 12 roku życia.
  2. Nie stosować jednocześnie z innymi preparatami zawierającymi witaminę A (retinoidy) oraz w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
  3. Z uwagi na wysoką zawartość witaminy A w preparacie, nie stosować jednocześnie na całą powierzchnię ciała.
  4. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu.
  5. Miejsca aplikacji należy każdorazowo zabezpieczać przed wpływem promieniowania słonecznego, na przykład za pomocą filtrów UV.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z retinolem, ale nie jesteś pewna, co do wyboru odpowiedniego produktu to RETINOBAZA 17000 jest właśnie dla Ciebie!

Dowiedz się więcej

Podziel się:

Produkty