Magnez dla skóry, włosów i paznokci

Magnez często nazywany jest pierwiastkiem życia. To cenny pierwiastek, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływa na zdrowie psychiczne, koi nerwy i niepokój, przynosi ulgę w bólach mięśni, zapobiega migrenom i znacząco wpływa na działanie mózgu. Magnez pełni wiele ważnych funkcji i jest istotny również dla kondycji skóry, włosów i paznokci.

❗️Niedobór magnezu powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości jak, chociażby spadek nastroju, skurcze mięśni, problemy z koncentracją… A to tylko niektóre z objawów niedoboru magnezu. Niewłaściwy poziom magnezu jest powodem wielu zaburzeń, również tych związanych ze skórą, włosami i paznokciami.

Wpływ niedobór magnezu na urodę

Niedobór magnezu wpływa na skórę, czego objawem są przedwczesne zmarszczki, łuszczenie, uczucie ściągania. Niedobór może przyczyniać się do zwiększonej pracy gruczołów łojotokowych i powstawania nowych wyprysków.

Włosy stają się matowe, suche, łamliwe, zaczynają wypadać.

Zmiany widoczne są także na paznokciach, które podobnie jak włosy, stają się matowe i łamliwe.

Magnez wspiera różne funkcje organizmu, w tym utrzymanie zdrowej skóry.

✅ Pomaga w regeneracji komórek

✅ Zwiększa nawilżenie

✅ Odgrywa ważną rolę w produkcji kolagenu, który ma kluczowe znaczenie dla elastyczności skóry

✅ Wykazuje właściwości kojące

✅ Ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc uspokoić podrażnioną skórę

Spowalnia procesy starzenia skóry

✅ Wspiera kondycję skóry trądzikowej oraz cery wrażliwej.

Nasza dieta powinna zawierać produkty bogate w magnez, takie jak orzechy, nasiona, szpinak czy awokado. Jeśli jednak masz trudności z dostarczeniem odpowiedniej ilości magnezu i cierpisz na niedobór tego ważnego pierwiastka, rozważ przyjmowanie leku.

Doskonałym wyborem w leczeniu niedoboru magnezu będzie ASMAG® FORTE – lek bez recepty, którego zadaniem jest uzupełnienie niedoboru magnezu.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dowiedz się więcej

Podziel się:

Produkty