Moc Pozytywnego Myślenia

Jaki wpływ na życie ma nasze myślenie i nastawienie do życia? To, jak układają się nasze sprawy życiowe, w dużym stopniu zależy od nas samych, często od tego, jak myślimy — negatywnie, czy pozytywnie.

Nauka nadal odkrywa, że ludzie o optymistycznych poglądach cieszą się zdrowszym i dłuższym życiem. Badanie z udziałem ponad 70 000 osób wykazało, że ci, którzy ocenili siebie jako osoby o wysokim optymizmie, częściej dożyli 85 lat lub starszych w porównaniu z osobami mniej optymistycznymi. Są też bardziej aktywni i rzadziej chorują na nowotwory, choroby serca czy depresję!

Pozytywnego myślenia można się nauczyć! Wiąże się to z ciężką pracą nad swoim charakterem i postrzeganiem rzeczywistości. Siłą optymizmu jest nie tylko pozytywne usposobienie, ale zastosowanie tego sposobu myślenia do pozytywnych zmian. „Optymistyczni ludzie z reguły mają perspektywę, że przy odpowiednim podejściu i odpowiednim działaniu mogą rozwiązywać problemy i poprawiać sytuację”.

 

Jak obudzić w sobie wewnętrzną siłę i pozytywne myślenie?

1. ODPUŚĆ TO, NA CO NIE MASZ WPŁYWU

Skup się na tym, na co masz wpływ. Często tracimy energię i czas na przejmowanie się sprawami, które od nas nie zależą. Postaraj się szukać pozytywnych stron w niesprzyjających okolicznościach. Na przykład, jeśli utkniesz w oczekiwaniu na spotkanie, wykorzystaj ten nieoczekiwany wolny czas, aby zadzwonić do przyjaciela lub przeczytać książkę.

2. POSTAW NA SAMOREALIZACJĘ

Poznaj siebie! Skoncentruj się na swoich mocnych stronach, lecz bądź świadomy również własnych słabości. Postaw sobie cel, do którego będziesz dążyć. Ucz się dyscypliny, wytrwałości i pokory na drodze do sukcesu, czekają Cię na niej też przeszkody-próby siły Twojego charakteru.

3. BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ZA SWOJE EMOCJE

Obserwuj, jak się czujesz w różnych sytuacjach, zarówno tych szczęśliwych, jak i kryzysowych. Kontroluj swoje emocje i ucz się, jak reagować, by nie sprawiać przykrości drugiej osobie. Zaakceptuj siebie i innych, pracuj nad ciemnymi stronami swojego charakteru.


4. ĆWICZ WDZIĘCZNOŚĆ

Optymiści często są wdzięczni za to, co mają i dzielą się tym z innymi. Prowadź dziennik wdzięczności, w którym wymieniasz wiele prezentów i błogosławieństw, za które jesteś wdzięczny, takich jak obecne zdrowie, miły gest, który otrzymałeś, wspaniały posiłek, który Ci się podobał.

5. ZATROSZCZ SIĘ O SWOJE ZDROWIE

Nasze zdrowie, zarówno fizyczne i psychiczne, uzależnione jest od naszego stylu życia i nawyków żywieniowych. Znajdź aktywność sportową, która sprawia Ci przyjemność i ćwicz co najmniej 2 razy w tygodniu. 

Aktywny tryb życia i zbilansowany plan żywieniowy oparty na nieprzetworzonych produktach, bogatych we właściwości odżywcze, to poprawa Twojego samopoczucia, lepsza jakość snu oraz więcej energii do działania! Słabe samopoczucie bywa także skutkiem niedoborów składników takich jak: wapń, sód, potas i magnez. Możesz je uzupełnić stosując suplementy diety.

6. ZADBAJ O RELACJE Z BLISKIMI

Dobre i wartościowe relacje są fundamentem życia i zdrowia, dlatego zadbaj o więzi ze swoimi bliskimi. Czując, że mamy oparcie w naszym partnerze, rodzinie i przyjaciołach, łatwiej jest nam pokonywać przeciwności losu i mierzyć się z życiowymi wyzwaniami!

 

źródła:

https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/optymisci-zyja-dluzej

https://www.health.harvard.edu/mind-and-mood/thoughts-on-optimism

Podziel się:

Produkty