Niedobór wapnia – jak uzupełnić?

Wapń jest jednym z najważniejszych składników mineralnych w organizmie człowieka. Szczególnie znany jest jako budulec kości i zębów. I nic w tym dziwnego, bo aż 99% wapnia jest zlokalizowane w kościach i zębach, a pozostała ilość w tkankach miękkich i płynach ustrojowych. Wapń ma bardzo duże znaczenie dla organizmu.

Wapń w organizmie człowieka

✅ Wpływa na krzepliwość krwi i utrzymuje prawidłową pracę serca, mięśni i nerwów.

✅ Bierze udział w regulacji hormonalnej

✅ Pomaga w zapobieganiu nadciśnieniu

✅ Działa przeciw zwyrodnieniowo

✅ Przeciwdziała powstawaniu stanów nowotworowych.

CO DZIEJE SIĘ Z ORGANIZMEM, GDY BRAKUJE WAPNIA?

❗️ Duże niedobory wapnia sprawiają, że szwankować zaczyna cały organizm, zwłaszcza układ nerwowy i mięśniowy

 ❗️Czujemy się zmęczeni, bolą nas mięśnie i stawy, osłabia się kondycja włosów, skóry i paznokci, pojawiają się różne mimowolne ruchy

❗️ Znaczne obniżenie stężenia wapnia objawia się mrowieniem i drętwieniem kończyn, skurczami mięśni, napadami duszności czy problemami z przełykaniem w wyniku skurczu mięśni przełyku i gardła

❗️ Wzrasta ryzyko złamań kości i schorzeń uzębienia

❗️ Niski poziom wapnia przyczynia się do zaburzeń neurologicznych i mineralizacji kości (czego skutkiem jest: u dorosłych osteoporoza, a u dzieci krzywica)

❗️ Niedobór wpływa też na zaburzenia krzepliwości krwi, co objawiać się może krwotokami z nosa lub siniakami na skórze

❗️ Poważne niedobory mogą prowadzić do tężyczki.

W JAKICH SYTUACJACH NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA PRAWIDŁOWĄ PODAŻ WAPNIA?

👉🏼 Podczas stosowania diety wegańskiej, wysokobiałkowej lub wysokosodowej

👉🏼 W okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży

👉🏼 Podczas ciąży i karmienia piersią

👉🏼 W czasie około- i pomenopauzalnym u kobiet oraz w wieku podeszłym

👉🏼 Po złamaniach kości

👉🏼 Chorując na osteoporozę.

Minerał ten najlepiej dostarczać w dobrze zbilansowanej diecie. Najwięcej wapnia znajdziemy go w mleku, kefirach i jogurtach. Doskonałym źródłem wapnia są żółte sery – w porównaniu do białych serów zawierają 6 -10 razy więcej wapnia.

Jeśli jesteś w grupie narażonej na niedobory wapnia lub o zwiększonym zapotrzebowaniu, warto rozważyć przyjmowanie leku CALCIUM GLUCONICUM od Farmapolu.

Lek Calcium Gluconicum Farmapol w postaci tabletek z jonami wapnia pochodzącymi z wapnia glukonianu jest preparatem uzupełniającym poziom wapnia w organizmie.

Lek można również przyjmować w celu leczenia osteoporozy i tężyczki, a poza tym znajduje zastosowanie przy terapii wspomagającej leczenie stanów zapalnych i chorób alergicznych, a także złamań i demineralizacji kości.

W skład 1 tabletki wchodzi 45 mg jonów wapnia oraz składniki pomocnicze.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU
  • Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń, np.: w okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży; w okresie ciąży; podczas karmienia piersią; podczas rekonwalescencji.
  • Stany niedoboru wapnia w organizmie w wyniku, np.: zaburzeń wchłaniania; zwiększonego odkładania się wapnia w tkance kostnej.
  • Leczenie osteoporozy różnego pochodzenia (także zapobiegawczo), leczenie tężyczki.
  • Wspomagająco w leczeniu: chorób alergicznych (m.in. pokrzywka, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy); stanów zapalnych (np. w chorobach dróg oddechowych, gardła); złamań kości; demineralizacji kości.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dowiedz się więcej o CALCIUM GLUCONICUM

Podziel się:

Produkty