Zdrowe śniadanie — co powinno zawierać?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Czasem rezygnujemy z jego jedzenia z powodu braku czasu czy apetytu, a nigdy nie powinniśmy go pomijać. Dowiedz się, dlaczego nie warto pomijać śniadań i co powinno zawierać zdrowe śniadanie.

Dlaczego warto jeść śniadanie?

  • Zdrowe, odpowiednio zbilansowane śniadanie dostarcza nam energii, której organizm potrzebuje po nocy. Przyspiesza metabolizm, przywraca odpowiedni poziom cukru i zapobiega napadom głodu przed obiadem.
  • Wpływa pozytywnie na wydajność umysłową – śniadanie pomaga nam się skoncentrować i poprawia naszą wydajność umysłową w ciągu dnia. Według licznych badań, jedzenie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny.

Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.

  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała – zjadanie pożywnego śniadania może zmniejszyć ryzyko objadania się w ciągu dnia, co z kolei przyczynia się do utrzymania prawidłowej masy ciała.
  • Uzupełnia zapasy składników odżywczych-śniadanie dostarcza organizmowi wiele ważnych składników odżywczych, takich jak białko, błonnik, witaminy i minerały.

 

Pominięcie śniadania

Pominięcie śniadania sprawia, że organizm obciążony jest gromadzeniem rezerw. Kalorie będą spalane wolniej, a konsekwencją będzie nadmiar tłuszczu. Jeśli chcemy dbać o sylwetkę lub schudnąć jedzmy zdrowe zbilansowane śniadanie.

Warto pamiętać, że jedzenie regularnych posiłków, w tym śniadania, jest kluczowe dla utrzymania zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia.

Co powinno zawierać zdrowe śniadanie?

Śniadanie powinno być dobrze zbilansowane, a także odżywcze. Dlatego komponując pierwszy posiłek dnia, warto skupić się na produktach zbożowych pełnoziarnistych, takich jak razowe lub grahamowe pieczywo, płatki zbożowe (owsiane, żytnie, gryczane, jaglane), musli lub otręby. Warto zwrócić uwagę na zawartość błonnika pokarmowego i węglowodanów złożonych, które dostarczą organizmowi energii na dłużej, a także wpłyną na dłuższe uczucie sytości.

Dodatkowo warto pamiętać o zbilansowaniu posiłku poprzez dodanie białka i zdrowych tłuszczy. Do śniadania warto dodać np. jajko, chudego białka drobiowego, ser biały lub jogurt naturalny, a także orzechy, nasiona czy awokado.

Błonnik, ważny element śniadania

Kiedy ciężko jest nam dostarczyć odpowiedniej ilości błonnika, warto wspomóc jelita dawką ISPAGUL® S.

Wskazaniem do stosowania suplementu diety jest uzupełnienie codziennej podaży błonnika w diecie. W składzie proszku Ispagul® S znajduje się połączenie łupiny nasiennej oraz nasion babki jajowatej, które wspomagają pracę układu pokarmowego i perystaltykę jelit.

  • Nasiona oraz łupina nasienna babki jajowatej wspierają prawidłową pracę układu pokarmowego.
  • W łagodny sposób oddziałują na śluzówkę jelit, wspomagając ich właściwą perystaltykę.
  • Dzięki właściwościom wiązania wody przyczyniają się do zmiękczenia stolca oraz zwiększenia jego objętości.
  • Korzystnie wpływają na szybsze przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach (pasaż jelitowy), przez co znacznie ułatwiają wypróżnianie.
  • Łupiny nasienne babki jajowatej pomagają ponadto utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, starajmy się go nie pomijać.Błonnik, który pomoże Ci kontrolować sytość

Podziel się:

Produkty