• Home
 • /
 • Artykuły
 • /
 • Zioła, które możesz wyhodować nawet na malutkim balkonie!

Zioła, które możesz wyhodować nawet na malutkim balkonie!

Czy wiesz, że nawet jeśli masz niewielki balkon, to wciąż możesz uprawiać swoje własne zioła? To świetny sposób na cieszenie się świeżymi ziołami bez konieczności wychodzenia z domu! W tym wpisie dowiesz się, jakie zioła możesz łatwo uprawiać na swoim małym balkonie.

 1. Bazylia to jedno z najłatwiejszych do uprawy ziół. Wymaga ona tylko niewielkiej przestrzeni i wilgoci. Możesz ją uprawiać w doniczce lub pojemniku na balkonie. Jeśli chcesz, aby twoja bazylia była bujna i aromatyczna, nie zapomnij regularnie ją podlewać.
 2. Oregano to kolejne zioło, które doskonale rośnie w pojemniku na balkonie. Wymaga ono słonecznego stanowiska i przepuszczalnej gleby. Jeśli chcesz cieszyć się świeżym oregano przez cały rok, uprawiaj go w doniczce i umieść ją w miejscu, gdzie jest dużo słońca.
 3. Tymianek to zioło, które jest bardzo popularne w kuchni. Wymaga ono mało miejsca i dobrze rośnie w doniczce na balkonie. Podobnie jak oregano, wymaga ono słonecznego stanowiska i przepuszczalnej gleby.
 4. Rozmaryn to zioło, które jest wytrzymałe i łatwe w uprawie. Możesz go uprawiać w pojemniku lub doniczce na balkonie. Wymaga ono słonecznego stanowiska i przepuszczalnej gleby. Jeśli będziesz dbać o swoją roślinę, to będzie ona długo i bujnie rosła.
 5. Pietruszka to zioło, które jest nie tylko pyszne, ale także łatwe w uprawie. Możesz ją uprawiać w doniczce na balkonie, a następnie wykorzystać do przygotowywania pysznych potraw. Pietruszka wymaga regularnego podlewania i słonecznego stanowiska.
 6. Kolendra to zioło, które jest popularne w kuchni azjatyckiej. Możesz ją uprawiać w pojemniku lub doniczce na balkonie. Wymaga ona słonecznego stanowiska i wilgotnej gleby. Jeśli będziesz regularnie podlewać swoją kolendrę, to będzie ona bujna i aromatyczna.
 7. Mięta to zioło, które jest łatwe w uprawie i wymaga niewielkiej przestrzeni. Możesz ją uprawiać w doniczce na balkonie. Wymaga ona wilgotnej gleby i słonecznego stanowiska.
 8. Lawenda to zioło, które słynie z pięknego zapachu i właściwości relaksujących. Możesz ją uprawiać w doniczce lub pojemniku na balkonie. Wymaga ona słonecznego stanowiska i przepuszczalnej gleby. Jeśli będziesz regularnie usuwać przekwitłe kwiaty, to Twoja lawenda będzie przez długi czas kwitła.

  Podsumowując, uprawa ziół na małym balkonie to świetny sposób na uzyskanie świeżych ziół do swoich ulubionych potraw przez cały rok. Wymaga to tylko niewielkiej przestrzeni, trochę słońca i regularnej pielęgnacji. Dlaczego więc nie spróbować uprawiać swoich ulubionych ziół na swoim balkonie już dzisiaj?

Podziel się:

Produkty