• Home
  • /
  • Artykuły
  • /
  • Polski wynalazek, który w Twojej apteczce może być numerem jeden na problemy skórne

Polski wynalazek, który w Twojej apteczce może być numerem jeden na problemy skórne

Czy pamiętasz tę frustrację, która towarzyszy pojawieniu się opryszczki na ustach przed ważnym spotkaniem? Albo bolesny pryszcz, który „wyskoczył” na skórze twarzy lub ciała i nie chce zniknąć pod wpływem żadnego z dostępnych preparatów? Lub też nieestetycznie wyglądająca płytka paznokcia, którą objęło zakażenie grzybicze? Takie niedoskonałości dotykają każdego z nas, a są najczęściej spowodowane aktywnością patogennych mikroorganizmów

Pudry i korektory to w takim przypadku zbawienie – przynajmniej częściowo maskują problem. A co by było, gdyby zadziałać na centrum problemu i po prostu go wyeliminować?

Teraz wyobraźmy sobie, że znamy pewną substancję (na podstawie badań naukowych), która na bakterie, wirusy i grzyby działa wyjątkowo skutecznie, a jednocześnie jest łagodna dla skóry i ją regeneruje. Do tego jest naturalna, a niektóre badania wykazują jej przewagę nad syntetycznymi farmaceutykami. Brzmi zachęcająco, ale jest jeden haczyk – rzeczonej substancji nie da się wprowadzić w postaci rozpuszczonej do żelu w stężeniach wykorzystujących jej pełny potencjał.

Polscy naukowcy znaleźli rozwiązanie tego problemu – stworzyli zupełnie nową technologię, która pozwala wykorzystać maksimum możliwości tej substancji – wprowadzając ją w rozpuszczoną formę wysoko stężonego żelu (Patent 241552). W ten sposób otrzymuje się preparat o wyjątkowej skuteczności względem szerokiego spektrum infekcyjnych problemów skórnych – od zmian spowodowanych opryszczką po krostki zapalenia mieszków włosowych. 

Tajemnicą pozostaje już tylko substancja – możemy już rozwinąć kurtynę. Jest nią propolis – jedna z najsilniejszych naturalnych substancji antybiotycznych, wytwarzana przez pszczoły. Z kolei wynalazek na rynku udostępniła marka specjalizująca się w produktach pszczelich – mowa o Tisane. Produkt o innowacyjnej formule aż 90% nasyconego ekstraktu z propolisu dostępny jest w aptekach pod nazwą Tisane Farm – żel propolisowy. Tak skoncentrowany żel sprawdzi się w każdej apteczce lub kosmetyczce z uwagi na jego wszechstronne zastosowanie na skórę, a nawet błony śluzowe jamy ustnej!

 

Dowiedz się więcej o TISANE FARM

Podziel się: