• Home
  • /
  • Sposoby na zmęczone oczy oraz ich ból

Zmęczone oczy i ból oczu to syndrom dzisiejszych czasów

Zmęczone oczy to problem bardzo powszechny, który w ostatnich latach wciąż przybiera na sile. Częściej pracujemy przed komputerem, a nasze sposoby relaksu także różnią się od tych, do których przywykli nasi dziadkowie, a nawet rodzice. Wolny czas często spędzamy przed telewizorem lub komputerem albo z telefonem czy tabletem w ręce. Taki tryb życia odpowiada być może nam, ale z pewnością nie naszym oczom. Skutki spędzania czasu przed monitorem, w klimatyzowanym pomieszczeniu i przy sztucznym oświetleniu szybko dają o sobie znać w postaci zmęczonych oczu.

Czy istnieje zatem jakiś sposób na zmęczone oczy? Jak najbardziej – owych sposobów na ból oczu jest kilka, ale najlepiej zadziałają razem. Bo przecież co najmniej kilka czynników spowodowało taki stan rzeczy, dlatego, by to zmienić również musimy zadziałać kompleksowo. Po pierwsze – warto postawić na zdrową i zbilansowaną dietę. Po drugie – uzupełnić ją odpowiednimi suplementami na zmęczone oczy. I wreszcie – po trzecie: o ile to możliwe unikać czynników szczególnie zagrażających zdrowiu naszych oczu.

Sposób na zmęczone oczy? Właściwa dieta!

Jest sprawą oczywistą, iż na zdrowie człowieka, w tym zdrowie jego oczu wpływa zróżnicowana dieta. Kwasy omega-3, 6 i 9 to podstawa w trosce o zdrowie wzroku. Orzechy, nasiona, tłuste ryby, oliwa z oliwek, olej rzepakowy to tylko przykłady produktów niezbędnych w naszej codziennej diecie. Owoce (zwłaszcza czarne jagody) oraz warzywa (tu postawmy na kolor zielony) to kolejny element tej zdrowej układanki. Nieodzowne będą ponadto jajka i pełnoziarniste pieczywo. Podstawowymi składnikami, których należy dostarczyć są witaminy C, A, E, cynk, selen, mangan, miedź, luteina, a także zeaksantyna.

Zróżnicowana dieta to fundament dla zdrowia oczu. W dzisiejszych zabieganych czasach nie zawsze jednak dbamy o to, by na talerzach lądowały zbilansowane i zdrowe posiłki. Zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, gdy trudniej o świeże warzywa i owoce, warto wesprzeć się suplementami diety, które pomogą zredukować problem zmęczonych oczu.

Co na zmęczone oczy poza dietą?

Dobry sposób na zmęczone oczy to też oczywiście unikanie czynników, które to zmęczenie wywołują. Łatwo powiedzieć, trudniej wprowadzić w życie, jednak – jak mówi powiedzenie – „dla chcącego nic trudnego”. W przypadku pracy biurowej przed komputerem, być może nie możemy zastosować radykalnych rozwiązań, ale możemy zwrócić uwagę na jakość komputerów, filtrów oraz ustawienie komputera względem okna. Pomagają też zasłony i zielone otoczenie roślin, a przede wszystkim – wietrzenie pomieszczenia i regularne przerwy w pracy.

Zmęczone oczy to współczesna choroba cywilizacyjna. I jak w przypadku wszystkich tego typu dolegliwości ich źródło jest złożone, a profilaktyka – niełatwa. W wolnym czasie ograniczmy czas spędzany przed telewizorem czy komputerem, spędzajmy więcej czasu na świeżym powietrzu a nasze oczy odczują dużą ulgę. Niestety wielogodzinne czytanie także nie służy wzrokowi, może więc pora znaleźć nowe hobby, przynajmniej od czasu do czasu? Jest tyle możliwości, a wypoczęty wzrok to większy komfort życia. Postarajmy się też choć w pewnym stopniu skorygować nasze dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Tabletki z borówki czernicy na oczy ochronią organizm przed wolnymi rodnikami

Borówka na wzrok ma wiele zalet, między innymi – ochrona przed wolnymi rodnikami. Przyjmując preparaty zawierające w swym składzie wyciąg z tego właśnie owocu, dbamy o zdrowie całego organizmu, nie tylko oczu. Nie każdy wie, iż czarne jagody obniżają cukier we krwi, uszczelniają naczynia krwionośne, a także mają działanie przeciwbiegunkowe. Borówkę docenia się ponadto za działanie bakteriobójcze przeciwzapalne oraz przeciwwrzodowe.

Tabletki z borówki na oczy Klarin® to dobry wybór ze względu na kompleksowy dobór składników aktywnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą suplementów diety marki Klarin®. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania bądź wątpliwości, zawsze służymy pomocą.

Wygodny sposób na skuteczną walkę ze zmęczonym wzrokiem

Co na zmęczone oczy? Zadając sobie to pytanie myślimy często o kroplach nawilżających. Może być to skuteczny sposób, jakkolwiek należy uświadomić sobie, że jest to pomoc doraźna. Trwały sposób na zmęczone oczy to zmiana trybu życia i diety oraz wsparcie jej suplementacją preparatów zawierających luteinę, wyciąg z borówki czernicy, a także potrzebne witaminy. Nie zapominajmy też, by odpowiednio się wysypiać i zapewnić sobie optymalne oświetlenie w pracy i w domu. Połączenie wszystkich metod na pewno da najlepsze i trwałe rezultaty.

Suplementy diety Klarin® powstały z myślą o profilaktyce i niwelowaniu problemu zmęczonych oczu. Marka Klarin® to aż cztery produkty, dzięki czemu łatwo dostosujemy skład do własnych potrzeb. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim dietą, stylem życia i stosowanymi suplementami. Skład poszczególnych preparatów opisany został na naszej stronie internetowej. Dołożyliśmy starań, by znalazły się tu wszelkie potrzebne informacje. Jeśli jednak mają Państwo jakieś wątpliwości, chętnie na nie odpowiemy.