• Home
  • /
  • Luteina na oczy w tabletkach

Luteina – recepta na zdrowe oczy

Marka Klarin® obejmuje cztery suplementy diety wzmacniające wzrok. W tym tabletki na oczy z luteiną Klarin® Aktiv oraz kapsułki Klarin® Perfket również zawierające luteinę.

Luteina jest to niezastąpiony i multifunkcyjny składnik preparatów na oczy i odpowiedź na wiele schorzeń wzroku. Co ważne, luteina w tabletkach na oczy będzie mieć też dobroczynny wpływ na cały organizm i warto ją stosować przez cały rok, jeśli wiemy, że nasza dieta nie jest różnorodna i zbilansowana.

Mimo, że większość z nas słyszała o luteinie i kojarzy ją właśnie z korzystnym wpływem na wzrok, niewiele osób wie, czym tak naprawdę ów składnik jest. Otóż luteina to nic innego jak naturalny żółty barwnik pochodzenia roślinnego. Występuje w żółtku jajka, a także zielonych warzywach takich jak szpinak, kapusta czy brukselka. Organizm nie potrafi sam wytworzyć luteiny, musi być dostarczana z zewnątrz, ale niestety łatwo traci swoje właściwości. Gotowanie, a nawet krojenie za pomocą metalowego noża może sprawić, iż większość cennego składnika po prostu się ulotni. Wobec tego luteina na oczy w tabletkach wydaje się wręcz niezastąpiona.

Czym jest luteina na oczy w tabletkach?

Luteina jest barwnikiem z grupy karotenoidów. Jest to najlepszy naturalny filtr chroniący przed promieniowaniem słonecznym. Szkodliwe promieniowanie UVA i UVB niszczy skórę, ale także – a może przede wszystkim – wzrok. Suplementacja luteiny w okresie letnim jest więc szczególnie istotna, choć nie zapominajmy, że promieniowanie słoneczne wyrządza szkody także w pochmurny dzień.

Luteina na oczy wskazana jest ponadto dla osób spędzających wiele czasu przed komputerem lub telewizorem. Urządzenia elektroniczne także są źródłem niekorzystnego promieniowania, co odbija się na jakości widzenia, jest katalizatorem chorób oczu i sprawia, że wzrok jest przemęczony. Aby oczy zachowały zdolność do naturalnej regeneracji, warto podarować im wsparcie – luteina będzie zaś najlepszą tarczą, która ochroni przed promieniowaniem, a jednocześnie odżywi oko. Dieta bogata w jajka i zielone warzywa będzie zaś świetnym uzupełnieniem naszej troski o zdrowie oczu.

Luteina na wzrok: wesprzyj swój organizm tabletkami na oczy z luteiną

Palenie papierosów, dieta uboga w warzywa i owoce, picie mocnej kawy lub herbaty, korzystanie z solarium i przebywanie w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem – wszystko to przyczynia się do zmęczenia wzroku oraz utraty ostrości widzenia. Luteina na wzrok regularnie stosowana może mieć dobroczynny wpływ na wzrok nawet w kontekście takich chorób jak jaskra bądź zaćma (jest to ważna informacja dla osób ze skłonnościami genetycznymi). Barwnik, jakim jest luteina, sprawdzi się także w przypadku retinopatii cukrzycowej, nadciśnieniowej, jak również w alergicznym zapaleniu spojówek.

Luteina w tabletkach na oczy będzie mieć korzystny wpływ także na pamięć i skórę. Skóra staje się lepiej nawilżona, odżywiona i elastyczna, normalizuje się też praca gruczołów łojowych. Suplementacja luteiny to dobra inwestycja w zdrowie, jeśli nie stosujemy zdrowej i zrównoważonej diety. Suplementy diety z luteiną znajdą Państwo w wielu aptekach – warto wybrać ten najlepszy i odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Tabletki na oczy z luteiną: znajdź najlepsze dla siebie

Dokonując wyboru tabletek na oczy z luteiną możemy poprosić o pomoc farmaceutę. Najważniejszym zadaniem jest jednak przeanalizowanie wszystkich suplementowanych na co dzień preparatów: należy przyjmować te spośród witamin i mikroelementów, których brakuje w naszej diecie, uważać jednak, by nie przekraczać zalecanej ilości. To właśnie dlatego stworzyliśmy dwa suplementy diety z luteiną: Klarin® Aktiv i Klarin® Perfekt, które różnią się składem i zawartością luteiny.

Najwięcej luteiny, bo aż 20 mg znajdziemy w porcji dziennej suplementu diety Klarin® Perfekt. Porcja dzienna Klarin® Aktiv zawiera 6 mg. Pamiętajmy, że luteina na oczy zawarta w preparatach Klarin® to nie jedyny ich składnik, suplementy diety bogate są w inne związki i witaminy, które pomagają chronić i utrzymują oczy w zdrowiu.

Zachęcamy do zasięgnięcia informacji o produktach na naszej stronie internetowej, a w przypadku pytań – również do kontaktu.